Za nami pierwsza, historyczna edycja turnieju Ślęza Cup Ladies. Pod balonem Centrum Piłkarskiego Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce w szranki stanęło dwanaście drużyn, ale po trofeum za zwycięstwo mogły sięgnąć tylko dwie. Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych stanęły Tęcza Bydgoszcz oraz Diamonds Warszawa. Zapraszamy do relacji z tego turnieju autorstwa Dariusza Parossy.

W turnieju rozgrywanym w dwóch kategoriach wiekowych (U12 i U14) uczestniczyło 19 drużyn z 12 klubów z całej Polski. Przez dwa dni rozegrały one 80 spotkań. Zawody stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie i nie było w nich słabych zespołów. W praktyce każdy mógł wygrać z każdym. Podczas turnieju obecne były trenerka reprezentacji Polski U15 – Paula Kawalec i zajmująca się scoutingiem z ramienia PZPN – Patrycja Pożerska, których notesy wypełniły się nazwiskami młodych, dobrze rokujących piłkarek, a takich we wrocławskich zawodach nie brakowało.

Po dwóch dniach zmagań w systemie ligowym, po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wystąpiły w wielkim finale. W kategorii U12 były to Tęcza Bydgoszcz i Diamonds Warszawa, a w kategorii U14 Beniaminek Krosno i Tęcza Bydgoszcz. Po bardzo emocjonujących meczach, triumfatorkami Ślęza Cup Ladies zostały warszawianki (U12) i bydgoszczanki (U14).

Jak już nadmieniliśmy wcześniej, wszystkie zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom, ale szczególnie chcielibyśmy wyróżnić najmłodszą drużynę w całych zawodach, a taką była UKKS Katowice. Mimo, że urodzone w roku 2010 dziewczynki wyraźnie ustępowały innym zespołom pod względem fizycznym, to spisały się doskonale, prezentując znakomite wyszkolenie techniczne i sprawiając, że oglądając ich boiskowe popisy ręce same składały się do braw. Ostatecznie młode katowiczanki zajęły 3. miejsce.

W turnieju nie mogło oczywiście zabraknąć zespołów Ślęzy Wrocław. Bliżej miejsca na podium była drużyna U14. Zawody rozpoczęła ona od dwóch zwycięstw, lecz niestety, już w drugim meczu kontuzji doznała Alicja Kuriata, co mocno osłabiło ekipę 1KS-u przed kolejnymi starciami. W kolejnym meczu nasze dziewczyny podzieliły się punktami z późniejszym triumfatorem zawodów, Tęczą Bydgoszcz, a następnie przegrały z Beniaminkiem Krosno. W ostatnim sobotnim meczu Ślęza poradziła sobie z warszawskimi diamentami, co z optymizmem pozwalało nam czekać na niedzielę. Niestety na początek drugiego dnia zmagań, Ślęza niespodziewanie przegrała z Olimpią Szczecin, czym bardzo ograniczyła swoje szanse na awans do finału, choć wciąż takowe miała. Zwycięstwo na Resovią przedłużyło nasze nadzieje, ale zostały one rozwiane po zremisowanym meczu ze Stomilankami Olsztyn, a zwycięstwo w ostatniej potyczce z Górnikiem Łęczna pozwoliło na zajęcie tylko i aż 4. miejsca.

Nasz młodszy zespół zajął 6. miejsce, a dziewczyny prezentowały się tak jak na kobiety przystało, czyli zmiennie, przeplatając dobre mecze z gorszymi. Przy odrobinie szczęścia mogły pokusić się o lepsze miejsce, ale też nie możemy powidzieć, że zawiodły, bo w każdym meczu grały z duża ambicją i zaangażowaniem.

Końcowe klasyfikacje

Kategoria U12

1. DIAMONDS WARSZAWA
2. TĘCZA BYDGOSZCZ
3. KKS KATOWICE
4. BENIAMINEK KROSNO
5. OLIMPIA SZCZECIN
6. ŚLĘZA WROCŁAW
7. UNIA OPOLE
8. STOMILANKI OLSZTYN
9. POLONIA ŚWIDNICA

Siódemka Gwiazd – Antonina Dzierżęga (UKKS Katowice), Milena Jeziorek (UKKS Katowice), Ania Kruk (Unia Opole), Sandra Piotrowska (Ślęza Wrocław – królowa strzelczyń), Kinga Mamrot (Beniaminek Profbud Krosno), Oliwia Senetas (Diamonds Warszawa), Justyna Kędziela (Stomilanki Olsztyn)

Kategoria U14

1. TĘCZA BYDGOSZCZ
2. BENIAMINEK KROSNO
3. DIAMONDS WARSZAWA
4. ŚLĘZA WROCŁAW
5. UNIA OPOLE
6. RESOVIA RZESZÓW
7. OLIMPIA SZCZECIN
8. GÓRNIK ŁĘCZNA
9. STOMILANKI OLSZTYN
10. BIELAWIANKA BIELAWA

Siódemka Gwiazd – Anna Bucholc (Tęcza Bydgoszcz), Gabriela Jankiewicz (Diamonds Warszawa), Ita Jurkiewicz (Olimpia Szczecin), Małgorzata Rogus (Ślęza Wrocław), Hania Wieczerzak (Ślęza Wrocła), Karolina Półtorak (Resovia Rzeszów), Kinga Klimczak (Beniaminek Profbud Krosno – królowa strzelczyń)

Ślęza U12 – Sandra Piotrowska, Olivia Mason, Oliwia Batko, Aleksandra Kwilecka, Iga Kawa, Vanessa Łatkowska, Maja Szot, Pola Olaczek, Lena Łapajerska, Małgorzata Demska, Aleksandra Bondarewicz
Ślęza U14 – Wieczerzak, Gan, Zadka, Wilk, Musiałowska, Witkowska, Kuriata, Rogus oraz gościnnie Hanyż (AP Syców), Rozwadowska (Strzelinianka Strzelin), Eliza Dubik (Bazalt Piotrowice)

Zdjęcia z turnieju dostępne są na stronie Akademii Ślęzy Wrocław. Aby zobaczyć galerię, należy kliknąć w poniższy przycisk.

Zdjęcia z Ślęza Cup Ladies