KŁOKOCZYCE – DOM WSZYSTKICH WROCŁAWIAN.

O obiekcie

Na wrocławskich Kłokoczycach trwa budowa ośrodka wielofunkcyjnego sportowo-rekreacyjnego, wielkiego kompleksu z którego mają korzystać wszyscy – od profesjonalnych sportowców, po mieszkańców Wrocławia i okolic, którzy chcą spędzić aktywnie czas wolny.

Główne części inwestycji to kompleks piłkarski oraz wielofunkcyjna hala sportowa. Pierwsza część realizowana jest przez świdnicką firmę Dabro Bau. Oprócz boisk otwartych z murawą sztuczną i naturalną powstają także boiska pod balonem, które będą dostępne o każdej porze, niezależnie od warunków pogodowych oraz pory roku. Już jesienią 2019 roku rozegrane zostaną tam pierwsze mecze.

Przeznaczenie hali

Wielofunkcyjna hala sportowa przede wszystkim będzie służyć lekkoatletom z regionu oraz koszykarkom Ślęzy Wrocław. W hali na co dzień będą też pracować zawodniczki i zawodnicy Akademii Ślęzy Wrocław, ale i sportowcy reprezentujący inne dyscypliny zespołowe – siatkówkę czy piłkę ręczną. W planach przewidziana jest również profesjonalnie wyposażona strefa fitness oraz siłownie. Obiekt zostanie zrealizowany dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wrocław,  Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław.

Wszystkie obiekty na Kłokoczycach mają być domem wszystkich wrocławian.

– Już teraz zapraszamy wszystkich miłośników sportu do tego, aby planowali wizyty na Kłokoczycach, ponieważ zapewnimy im infrastrukturę i zaplecze na najwyższym poziomie. Jesteśmy przekonani, że zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy oraz pasjonaci poczują się tam jak w domu. Wierzymy, że nasz obiekt będzie tętnił życiem – mówi prezes zarządu Ślęzy Wrocław Katarzyna Ziobro.

Piłkarską część kompleksu na Kłokoczycach buduje świdnicka firma Dabro Bau.

Wizualizacja wielofunkcyjnej Hali Sportowej wraz z pozostałą częścią kompleksu.

Hala powstaje w szerokiej kooperacji władz samorządowych, środowiska lekkoatletycznego i Ślęzy Wrocław