KGHM Ślęza Arena

PERŁA W KORONIE KRÓLOWEJ SPORTU

KGHM Ślęza Arena, która powstała na terenach należących do 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław na Psim Polu, to zwieńczenie wieloletnich starań środowiska lekkoatletycznego, dążącego do zbudowania nowoczesnego miejsca dla przedstawicieli królowej sportu. Obiekt został zrealizowany dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wrocław, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław.

Zastosowane rozwiązania czynią z wrocławskiej hali prawdziwą perłę w koronie lekkoatletyki. Pewnym jest, że z dostępnej infrastruktury będą korzystać gwiazdy królowej sportu, które właśnie w stolicy Dolnego Śląska będą się przygotowywać do startów na największych światowych arenach. Obiekt powstał z myślą o nich, ale i o młodych talentach, które nie miały możliwości skorzystania z wyjazdów do ciepłych krajów czy regularnych podróży do oddalonych o kilkaset kilometrów ośrodków przygotowawczych.

WSPÓŁPRACA Z NAJLEPSZYMI

Na mocy umowy ze światowym liderem branży wydobywczej, obiekt nosi nazwę KGHM Ślęza Arena.

– KGHM Ślęza Arena łączy w sobie wszystko co najlepsze w sporcie. Zespól ludzi skupionych wokół dobrej idei stworzył miejsce, które – jestem o tym przekonany – stanie się wizytówką Dolnego Śląska i całej Polski. Nowatorskie w skali europejskiej rozwiązania dla lekkoatletów i gotowość do współpracy sprawią, że będą tu trenować najlepsi a pod ich skrzydłami narodzą się nowe talenty. KGHM staje się częścią tej drużyny i nawiązując do strategii firmy, wniesie energię, która będzie przynosić kolejne zwycięstwa. Wrocławska hala to najnowocześniejszy obiekt w kraju i jeden z najlepszych w Europie – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

ERGONOMIA I NOWOCZESNOŚĆ

Budynek został zaprojektowany w ten sposób, żeby jednocześnie nad swoją formą pracowali reprezentanci „królowej sportu” oraz zawodniczki Ślęzy Wrocław. Nowoczesne rozwiązania sprawią, że trybuny zapewnią kibicom optymalne warunki do dopingowania zarówno lekkoatletów, jak i przedstawicieli sportów drużynowych. Do dyspozycji sportowców oddana została najnowocześniejsza hala w regionie, w której zawodnicy będą mogli korzystać między innymi z sześciotorowej bieżni 200 m, skoczni w dal, skoczni wzwyż oraz skoczni do skoku o tyczce czy strefy rzutni. Ta ostatnia jest rozwiązaniem unikatowym, którego nie ma nigdzie w Polsce, a i w Europie jest zaledwie kilka takich miejsc.

NIE TYLKO LEKKOATLETYKA I NIE TYLKO SPORT

Oczywiście na co dzień w hali będą trenować i grać zawodniczki Ślęzy Wrocław oraz Akademii Koszykówki Ślęzy Wrocław, ale i sportowcy reprezentujący inne dyscypliny zespołowe – siatkówkę, piłkę ręczną czy futsal. Ponadto obiekt jest gotowy do organizacji targów, konferencji, balów, gal i wielu innych wydarzeń, niekoniecznie związanych ze sportem. Możliwości są niemalże nieograniczone.