Za nami dwa dni piłkarskich emocji w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce. Podczas niezwykle wyrównanego i zaciętego turnieju Ślęza Cup triumfowały Barca Academy oraz Lech Poznań.

Pierwszy dzień poświęcony był rywalizacjom w pierwszej fazie grupowej. Na trzech boiskach od rana do wieczora toczyła się walka o to, jak wyglądać będzie rozstawienie w drugiej fazie. Z każdej z trzech grup w obu rocznikach dwa najlepsze zespoły trafiły do grupy złotej, kolejne dwa do srebrnej, a dwa ostatnie do brązowej. Dzięki temu wszyscy uczestnicy mieli zagwarantowane dwa dni grania. W drugim etapie rozgrywek grupa złota biła się o miejsce w finale, a pozostałe zespoły o zajęcie jak najlepszego miejsca w swoich klasyfikacjach. Stawką zwycięstwa w turnieju w obu rocznikach był wylot do Turynu na sparingi z piłkarzami Akademii Juventusu, zatem było o co grać.

Nic zatem dziwnego, że do ostatnich chwil finałowych spotkań nie było wiadomo, kto ostatecznie sięgnie po zwycięstwo w obu rocznikach. Zmagania w kategorii U-11 wydawały się rozstrzygnięte, gdy młodzi piłkarze Lecha Poznań prowadzili aż 6:0. Być może w szeregi zawodników Lecha wdała się dekoncentracja, a być może to ich rywale, zespół Cracovii, wrzucili wyższy bieg i uznali, że pomimo tak okazałej przewagi rywali zwycięstwo jest w ich zasięgu. Niezależnie od tego, co wpłynęło na losy spotkania, do samego końca emocji nie brakowało. Gracze ze stolicy Małopolski zdobyli pięć bramek z rzędu i do samego końca naciskali na przeciwników, chcąc doprowadzić do konkursu rzutów karnych. Zabrakło jednak czasu i to ostatecznie Lech cieszył się z wygranej w turnieju.

Z przebiegu turnieju zwycięstwo poznaniaków jest jak najbardziej zasłużone. Na dziewięć spotkań rozegranych w fazach grupowych wygrali osiem, remisując tylko jedno. W szeregach Lecha znalazł się także król strzelców rocznika 2011, Borys Sawala, który na przestrzeni dwóch dni trafił do siatki aż 22 razy, co jest niezwykle imponującym wynikiem.

Ślęza Cup U-11 – klasyfikacja
1. Lech Poznań
2. Cracovia
3. Jagiellonia Białystok
4. Śląsk Wrocław
5. AP Gigant Smile
6. Varsovia Warszawa

Najlepsi zawodnicy turnieju
Serafim Bakhno (Lech Poznań)
Szymon Magnuszewski (Jagiellonia Białystok)
Filip Pawelec (Śląsk Wrocław)
Olaf Szczęsny (Varsovia)
Wojciech Szuber (Cracovia)
Szymon Śledziewski (AP Gigant Smile)

To, czego nie uświadczyliśmy w kategorii U-11, miało miejsce w rozgrywkach starszego rocznika. Tam w finale zmierzyły się ze sobą jedna z drużyn Barca Academy oraz Śląsk Wrocław. W fazach grupowych bezkonkurencyjny był zespół Śląska, który bez porażki przeszedł przez ten etap rozgrywek, zdobywając po drodze 18 bramek. Ich rywale, Barca Academy Grana, po drodze do finału przegrali dwukrotnie, między innymi właśnie ze Śląskiem 1:2. Decydująca rozgrywka była niezwykle zacięta i po końcowym gwizdku sędziego mieliśmy wynik 1:1. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej egzekwowali piłkarze z Warszawy, wygrywając konkurs 3:1 i triumfując w całym turnieju. Królem strzelców w kategorii U-12 został Igor Owczarek, który każdą z 13 bramek zdobył w pierwszej fazie grupowej.

Ślęza Cup U-12 – klasyfikacja
1. Barca Academy Grana
2. Śląsk Wrocław
3. Górnik Zabrze
4. Barca Academy Blau
5. Lech Poznań
6. Jagiellonia Białystok

Najlepsi zawodnicy turnieju
Franciszek Gadomski (Barca Academy Grana)
Hubert Janyszka (Lech Poznań)
Oskar Jarząbek (Barca Academy Blau)
Dominik Kleczewski (Śląsk Wrocław)
Sebastian Łukaszuk (Jagiellonia)
Marcel Płocica (Górnik Zabrze)

Wszystkim uczestnikom turnieju bardzo serdecznie dziękujemy za udział w Ślęza Cup! Mamy nadzieję, że pobyt we Wrocławiu oraz gra pod balonem Centrum Piłkarskiego Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce były przyjemnym doświadczeniem. Do zobaczenia na kolejnych edycjach!