WIELOFUNKCYJNA HALA SPORTOWA

PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO

27 maja 2019 roku przejdzie do historii dolnośląskiego sportu jako niezwykle istotna data. To właśnie w tym dniu podpisano list intencyjny w sprawie budowy wielofunkcyjnej hali sportowej. Powstanie ona na terenach należących do 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław na Psim Polu. Obiekt zostanie zrealizowany dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wrocław, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław.

– To niezwykle ważny moment w historii wrocławskiego sportu i, mam nadzieję, wstęp do spełnienia marzeń naszych zawodników, trenerów oraz miłośników dyscypliny. Do tej pory dolnośląska królowa sportu nie miała dachu nad głową, a mimo to mogła się szczycić ogromnymi sukcesami, że wspomnę choćby rekord świata męskiej sztafety 4×400, w dużej mierze zbudowanej z wrocławskich lekkoatletów. Wierzę, że dzięki tej hali świetna passa zostanie podtrzymana. Dziękuję również naszym partnerom, bo obiekt na Kłokoczycach ma być dziełem wspólnym – powiedział Jacek Sutryk, Prezydent miasta Wrocławia.

WYCZEKIWANY DOM LEKKOATLETÓW

Wielofunkcyjna hala sportowa przede wszystkim będzie służyć lekkoatletom z regionu oraz koszykarkom Ślęzy Wrocław. Taki obiekt był od dawna wyczekiwany zwłaszcza przez tych pierwszych, którzy musieli wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu obiektów do trenowania zimą. Teraz drugim domem przy niesprzyjających warunkach będzie dla tych sportowców hala na Psim Polu. Zawodnicy będą mogli korzystać między innymi z sześciotorowej bieżni 200 m, skoczni w dal, skoczni wzwyż oraz skoczni do skoku o tyczce czy rzutni do pchnięcia kulą.

CENTRUM SPORTU ŚLĘZY WROCŁAW

Oczywiście na co dzień będą tam też pracować zawodniczki Ślęzy Wrocław oraz Akademii Ślęzy Wrocław, ale i sportowcy reprezentujący inne dyscypliny zespołowe – siatkówkę czy piłkę ręczną. W planach przewidziana jest również profesjonalnie wyposażona strefa fitness oraz siłownie. Obiekty na Kłokoczycach, w tym również hala, mają być domem wszystkich wrocławian.

Inwestycję „Budowa hali lekkoatletycznej z zapleczem we Wrocławiu” dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu edycja 2021, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Kwota realizacji zadania to 66 704 427,00, a kwota dofinansowania to 33 352 200,00 (słownie złotych: trzydzieści trzy miliony trzysta pięćdziesiąt dwa tysiące dwieście).