KOMPLEKS PIŁKARSKI

Pobierz folder reklamowy i zapoznaj się z
najważniejszymi
informacjami o obiekcie!

O obiekcie

Najnowocześniejszy kompleks piłkarski we Wrocławiu składa się z czterech części. Nad wszystkimi górować będzie pierwsza z nich, wielkie boisko pokryte balonem od firmy Tilea. Jest to największa tego typu konstrukcja w Polsce. Jej wykonanie różni się od innych przede wszystkim tym, że, w przeciwieństwie do innych balonów, te od Tilei mają podwyższony sufit w newralgicznych miejscach  – nad bramkami.

Dzięki temu zawodnicy z łatwością będą w stanie wykonywać rzuty rożne i posyłać wysokie dośrodkowania z bocznych sektorów boiska. W porównaniu do pozostałych typów powłok, nowoczesne konstrukcje Tilei zapewniają o 50 proc. lepsze zachowanie ciepła, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w miesiącach zimowych.

Pod balonem do dyspozycji będzie aż siedem boisk o wymiarach 20×40 metrów, każde dostępne do wynajmu przez siedem dni w tygodniu – od samego rana, do późnych godzin wieczornych. Cały obiekt został oświetlony energooszczędnymi lampami o mocy 300 luksów dla dodatkowego komfortu grania.

Druga część

Druga część to pełnowymiarowy obiekt, którego głównym przeznaczeniem będą mecze piłkarzy Ślęzy Wrocław w rozgrywkach ligowych. Także i on będzie miał sztuczną nawierzchnię, która dopuszczana jest również na wielu szczeblach piłkarskiej piramidy. Stadion na Kłokoczycach spełni wszystkie wymagania licencyjne na trzecim poziomie rozgrywkowym w kraju.

Murawa centralna będzie służyć także drużynom młodzieżowym Akademii Piłki Ślęzy Wrocław. Wraz z konstrukcją oświetlenia mecze będzie można rozgrywać o późniejszych godzinach. Docelowo obiekt pomieści niecały 1000 kibiców, trybuna ma też być zadaszona.

Wysoka jakość nawierzchni

Nawierzchnia na wszystkich boiskach to najwyższej jakości trawa od renomowanego producenta Field Turf. Sztuczna trawa od Field Turf służy setkom mniejszych i większych aren: od boisk lokalnych szkół, przez duże stadiony wielkich uniwersytetów po obiekty klasy światowej.

Na trawie Field Turf grają zespoły NFL – między innymi New England Patriots czy Detroit Lions, a także MLS – Portland Timbers oraz Seattle Sounders.